Nifstone

Peyzaj ve Saksı Düzenleme için İhtiyacınız olan Doğal Taşlar

Marmara Adasından çıkan ve daha sonra tamburlanan dolomit taşı, özel bazalt taşları, Toros çaylarından toplanan rengarenk mıcırlar, işlenmiş dekoratif çam kabukları, peyzaj için özel ölçülerde üretilmiş kuvars, volkanik taşlar, cüruf-beyaz pomza ve plaj kumları… Yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için ihtiyacınız olan tüm peyzaj ürünleri ve doğal taşları bu bölümde inceleyebilirsiniz.

Peyzaj çalışmalarında renk, şekil ve desen formlarına göre dolomit, mıcır, bazalt, kayrak taşı, curuf, çakıl gibi tüm doğal peyzaj taşları kullanılabilir. Peyzaj amaçlı kullanılan doğal taşlar bitki örtüleri aralarında, yürüme yollarında, kök diplerinde, sınır çizgilerinde kullanılırlar.

Genellikle ağaç altlarında nemi muhafaza etmesi ve yaban ot oluşumunu engellediği için mıcır kullanılmaktadır. Yürüme yollarında mıcır, saksı altları, ağaç çevreleri ve farklı bitki aralarında sınır çizgisi için dolamit, duvar süslerinde kayrak peyzaj taşları tercih edilir.

En çok tercih edilen saksı taşları dolomit, kuvars ve cüruftur. Bu doğal taşlar süsleme amaçlı kullanılmaktadır, bitkinin rengine ve saksının genişliğine göre karışık yada renk geçişi oluşturacak şekilde parçalı kullanılabilir. Saksı diplerinde ise dranaj için pomza, curuf taşı kullanılması uygundur.

Bahçe düzenlemesinde en sık kullanılan doğal peyzaj taşları mıcır ve dolomitlerdir. Renk ve şekillerine göre tüm taş çeşitleri uygulanabilir.

Peyzaj için İhtiyacınız Olan Her Şey

Bahçe toprağı, içerisinde humus, doğal gübre, kil, kum, mil gibi içerikleri barından toprak çeşididir. Bahçede kullanılan toprağın doğal gübre ve humus yönünden zengin olması gerekir. Bu sebeple herhangi bir toprak bahçe toprağı olarak kullanılmaz. Parlak rengi ve zengin içeriğiyle Nif Bahçe Toprağını denediğinizde vazgeçemeyeceksiniz.