Bionif

Neden Organik Gübre

Kimyasal gübrelerin kullanımı, verimi arttırmanın yanında yıllar boyunca toprakta yorgunluğa ve canlılığın azalmasına sebep olmuştur. Örneğin 1 gram toprakta 27 milyar mikroorganizma olması gerekirken, günümüzde bu sayı milyon ve yüz binlere inmiştir. Bu sebepten dolayı topraklar fakirleşmiştir. Topraklarımızı
zenginleştirmek, gençleştirmek ve aşınan organik maddeyi yerine koymak için organik madde takviyesi kaçınılmazdır.

Eğer bunu yapmaz isek, topraklar kuraklaşmaya başlayacaktır. Organik madde takviyesi de ancak organik gübre aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Organik Gübreler

Bünyesinde bitki besin elementlerini organik bileşikler halinde bulunduran, toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzenleyen % fermente büyükbaş hayvan gübresidir.

İleri teknoloji ile dinlenme, mayalanma ve fermantasyon işlemine tabi tutularak elde edilen Nif Garden Katı Çiftlik Gübresi, her çeşit toprak türünde en iyi verimliliği sağlayabilmek için geliştirilmiştir. Organik tarım ( Ecocert ) sertifikasına sahiptir. Avrupa ve Amerika Organik Tarım standartlarına uygundur. ( NOP – EU )

Organomineral Gübreler

Türkiyede ilk defa yüksek organik madde içeren %100 fermente büyükbaş hayvan gübresi ve kimyasal hammaddelerin bir araya getirilmesi ile elde edilen granül formundaki yeni nesil gübredir.

ONLINE Alışveriş ile Kapınıza Teslim

Gübre, toprak, peyzaj taşları ve ihtiyacımız olan tüm ürünler için nifmarket.com'u ziyaret ediniz.